Kolonie Na Širokých na mapě

Počasí pro Břeclav a okolí

Informace o kolonii Na Širokých

Zahrádkářská kolonie Břeclav, Na Širokých těsně navazuje na jihovýchodní okrajovou část Břeclavi směrem na Lanžhot. Jedná se o rovinaté území obklopené lány polí blízko lesů a řeky Dyje s dobrým celoročním přístupem po asfaltových a zpevněných cestách. Kolonie je dostupná z centra Břeclavi autem za 5 minut, na kole do 10 minut a zastávka autobusu MHD je vzdálena přibližně 10 minut chůze.

Územním plánem je tato lokalita určena k "individuální rekreaci" s možností stavby objektů do velikosti až 80 m² (info r. 2017).

Region: Jižní Morava
Oblast: Břeclavsko

Klimatická oblast: velmi teplá a suchá
Nadmořská výška: 160 m nad mořem
Průměrná roční teplota: 9-10 °C
Průměrný roční úhrn srážek: 500-600 mm

Rozloha kolonie: 37,92 ha (379 258 m²)
Počet zahrad v kolonii: 276 (info r. 2017)
Terén: rovinatý
Půda: černozem s dostatkem spodní vody, vhodná pro pěstování většiny místních tradičních druhů ovoce, zeleniny a obilovin. Daří se zde zejména okurkám, dýním, rajčatům, paprikám, melounům, vinné révě, meruňkám, jablkům a švestkám.

Vlastnictví pozemků: soukromé vlastnictví
Možnosti stavby: ANO / do 80 m² dle regulativu ÚP (info r. 2017)
Připojení elektřiny: ANO / individuální přípojky (hustě zasíťováno)
Zdroj vody: ANO / soukromé studny (vysoká hladina spodní vody)

Možnosti nakupování: nákupní centrum a kompletní síť obchodů a služeb v centru města cca 2 100 metrů od kolonie.

Možnosti využití volného času: můžete se věnovat cykloturistice na okolních cyklostezkách, do blízkých lesů zajít na houby, udělat si procházku na zámeček Pohansko vzdálený 3 600 metrů, nebo navštívit město a jeho okolí. Řeka Dyje, protékající přibližně ve vzdálenosti 1 800 metrů od zahrádkářské kolonie, nabízí skvělé možnosti pro relaxaci. Můžete se procházet po jejích březích, rybařit, provozovat vodní sporty, nebo se vypravit na vyhlídkovou plavbu lodí, například právě z přístaviště nedaleko zámečku Pohansko do centra Břeclavi.

Město Břeclav je vstupní bránou do Lednicko-valtického areálu, největší parkově upravené krajiny na světě s řadou romantických staveb, zařazené mezi památky UNESCO. Přímo v Břeclavi se nabízí k návštěvě mnoho památek, koupaliště s tobogánem, minigolf, krytý bazén, zimní stadion atd... V blízkém okolí se nachází mnoho vinařských obcí, které také rozhodně stojí za návštěvu.