Kolonie U letiště na mapě

Počasí pro Břeclav a okolí

Informace o kolonii U letiště

Zahrádkářská kolonie Břeclav, U letiště se nachází přibližně 1 300 metrů od severního okraje Břeclavi směrem na Ladnou. Jde o rovinaté území obklopené přírodou v blízkosti řeky Dyje s dobrým celoročním přístupem po asfaltových a zpevněných cestách. Kolonie je dostupná z centra Břeclavi autem za 5 minut, na kole do 10 minut a zastávka autobusu MHD je vzdálena přibližně 20 minut chůze.

Územním plánem je tato lokalita určena k "individuální rekreaci" s možností stavby objektů do velikosti až 80 m² (info r. 2017).

Region: Jižní Morava
Oblast: Břeclavsko

Klimatická oblast: velmi teplá a suchá
Nadmořská výška: 160 m nad mořem
Průměrná roční teplota: 9-10 °C
Průměrný roční úhrn srážek: 500-600 mm

Rozloha kolonie: 63,92 ha (639 232 m²)
Počet zahrad v kolonii: 382 (info r. 2017)
Terén: rovinatý, místy mírně zvlněný
Půda: černozem s dostatkem spodní vody, vhodná pro pěstování většiny místních tradičních druhů ovoce, zeleniny a obilovin. Daří se zde zejména okurkám, dýním, rajčatům, paprikám, melounům, vinné révě, švestkám a růžím.

Vlastnictví pozemků: soukromé vlastnictví
Možnosti stavby: ANO / do 80 m² dle regulativu ÚP (info r. 2017)
Připojení elektřiny: ANO / individuální přípojky (hustě zasíťováno)
Zdroj vody: ANO / soukromé studny (vysoká hladina spodní vody)

Možnosti nakupování: velké nákupní centrum cca 1 500 metrů od kolonie

Možnosti využití volného času: řeka Dyje, protékající přibližně ve vzdálenosti 200 až 300 metrů od zahrádkářské kolonie, nabízí skvělé možnosti pro relaxaci. Můžete se procházet po jejích březích, rybařit, provozovat vodní sporty, nebo se vypravit na vyhlídkovou plavbu lodí, například z Břeclavi k Janohradu. Okolí plné cyklostezek lze využít k cykloturistice, do blízkých lesů se dá zajít na houby a můžete si udělat procházku okolo místního letiště, nebo do města a jeho okolí.

Město Břeclav je vstupní bránou do Lednicko-valtického areálu, největší parkově upravené krajiny na světě s řadou romantických staveb, zařazené mezi památky UNESCO. Přímo v Břeclavi se nabízí k návštěvě mnoho památek, koupaliště s tobogánem, minigolf, krytý bazén, zimní stadion atd... V blízkém okolí se nachází mnoho vinařských obcí, které také rozhodně stojí za návštěvu.