Kolonie na Mušlově na mapě

Počasí pro Mikulov a okolí

Informace o kolonii na Mušlově

Zahrádkářská kolonie Mikulov, Mušlov se nachází cca 2 100 metrů jihovýchodně od Mikulova směrem na Sedlec. Jedná o mírně zvlněné až středně svažité území obklopené přírodou v blízkosti několika rybníků s krásným výhledem do krajiny a dobrým celoročním přístupem. Kolonie je dostupná z centra Mikulova autem cca za 5 minut, na kole do 12 minut a zastávka autobusu IDS JMK je cca 2 minuty chůze.

Územním plánem je tato lokalita vedena jako "Md drobná parcelace" - plochy pro drobnou zemědělskou výrobu se zákazem výstavby objektů (info r. 2017).

Region: Jižní Morava
Oblast: Mikulovsko

Klimatická oblast: velmi teplá a suchá
Nadmořská výška: 200-215 m nad mořem
Průměrná roční teplota: 9-10 °C
Průměrný roční úhrn srážek: 500-600 mm

Rozloha kolonie: 6,12 ha (61 219 m²)
Počet zahrad v kolonii: 72 (info r. 2017)
Terén: mírně zvlněný až středně svažitý
Půda: mírně písčitá hnědozem, vhodná pro pěstování většiny místních tradičních druhů ovoce a zeleniny. Daří se zde zejména rajčatům, vinné révě, meruňkám, jablkům, hruškám a švestkám.

Vlastnictví pozemků: část v soukromém vlastnictví, část ve vlastnictví státu
Možnosti stavby: NE (info r. 2017)
Připojení elektřiny: NE
Zdroj vody: ANO / možnost sběru dešťové vody

Možnosti nakupování: kompletní síť obchodů a služeb v centru města cca 3 600 metrů, supermarket cca 4 000 metrů od kolonie.

Možnosti využití volného času: poblíž zahrádkářské kolonie se nachází několik rybníků kam můžete zajít na procházku nebo rybařit, do blízkých lesů se dá vyrazit na houby a můžete si také udělat procházku po Mikulově a jeho okolí, obdivovat zdejší památky a nasávat příjemnou místní atmosféru. Po celém Mikulovsku se dá využít mnoho stezek pro pěší i cyklisty.

Přímo v Mikulově najdete mimo památek jeskyně na Turoldu s netopýry, Svatý kopeček s nádherným výhledem do krajiny, můžete se vykoupat na koupališti s tobogánem nebo v zatopeném lomu a navštívit místní vyhlášené kavárny, vinárny, restaurace a vinné sklepy. V blízkém okolí Mikulova se nachází turisticky atraktivní Novomlýnské nádrže a mnoho vinařských obcí, které rozhodně stojí za návštěvu.